Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

МЕМОРАНДУМ СПІВПРАЦІ

Дата: 17 травня 2021 о 14:06
62 перегляда

7 травня 2021 року в Авдіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 було підписано Меморандум співпраці учасників освітнього процесу.

МЕМОРАНДУМ СПІВПРАЦІ

батьків, здобувачів освіти та педагогів

Авдіївської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів № 7

Авдіївської міської ради

Донецької області

м. Авдіївка

2021

 

   МЕМОРАНДУМ    СПІВПРАЦІ

Даний меморандум про взаєморозуміння та співпрацю  (далі Меморандум) підписаний  між:

  • педагогами школи, в особі Людмили Сіліної, директора закладу освіти;
  • учнями, в особі Дарини Скуратович, президента учнівського самоврядування   закладу;
  • батьками здобувачів освіти Анни Бобир, голови шкільного батьківського самоврядування;

При цьому кожен окремо іменуються як Сторона, а разом як Сторони.

Загальні положення

Цей Меморандум має на меті допомогти шкільним спільнотам дійти згоди і впорядкувати всі аспекти життя школи за новими, сучасними принципами.

Плідна співпраця між усіма учасниками освітнього процесу ґрунтується на таких твердженнях:

«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства».

Загальна декларація прав людини, ст. 1

«Освіта повинна бути спрямована на повний розвиток людської особи і збільшення поваги до прав людини і основних свобод».

Загальна декларація прав людини, ст. 26 п.2

«Найкраще забезпечення інтересів дитини має бути керівним принципом для тих, хто несе відповідальність за її освіту і навчання».

Декларація прав дитини (ухвалена резолюцією 1386 (ХIV) Генеральної Асамблеї  ООН від 20 листопада 1959 року)

«Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству…»

Закон України «Про освіту» (№ 2145-VIII від 05.09.2017року)

 Ми, вчителі, батьки і учні, виходимо з того, що:

  • головним принципом співпраці всіх учасників освітнього процесу є принцип дитиноцентризму, тобто орієнтація на потреби учня;
  • освітній процес ґрунтується на співпраці вчителів, батьків та учнів. Саме взаємодія в межах трикутника “учень-учитель-батьки” створює простір для сучасної ефективної освіти;
  • в основу співпраці між усіма учасниками освітнього процесу мають бути покладені принципи педагогіки партнерства як складової концепції Нової української школи (НУШ):
    • повага до особистості;
    • доброзичливість і позитивне ставлення;
    • довіра у відносинах;
    • діалог – взаємодія – взаємоповага;
    • розподілене лідерство (проактивність, право вибору та відповідальність за нього, горизонтальність зв’язків);
    • принцип соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов’язань, обов’язковість виконання домовленостей).
  • взаємодія між усіма учасниками освітнього процесу ґрунтується на принципах рівноправності, толерантності, академічної доброчесності, неприпустимості булінгу та психологічного насилля;
  • співпраця має відбуватись на засадах обов’язковості розгляду пропозицій сторін; пріоритету узгоджувальних процедур; прозорості, відкритості та гласності; обов’язковості дотримання досягнутих домовленостей; взаємної відповідальності сторін;
  • усі учасники освітнього процесу, включно з неповнолітніми дітьми, відповідно до їхнього віку користуються правами і свободами, зазначеними в Конституції України;
  • дії та поведінка всіх учасників освітнього процесу в шкільному просторі та поза ним ґрунтуються на повазі до прав людини, прав дитини та дотриманні чинного законодавства України.

РОЗДІЛ 1. ПРАВИЛА ТА РЕГЛАМЕНТИ

«Громадське самоврядування в закладі освіти - це право учасників освітнього процесу як безпосередньо, так і через органи громадського самоврядування колективно вирішувати питання організації та забезпечення освітнього процесу в закладі освіти, захисту їхніх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення, брати участь у громадському нагляді (контролі) та в управлінні закладом освіти в межах повноважень, визначених законом та установчими документами закладу освіти».   

(Закон «Про  освіту»  №  2145- VIII від 05.09.2017, стаття 28)

1.1 Структура та принципи роботи шкільного самоврядування

Заклад є осередком місцевої громади, метою існування якого є освіта та всебічний розвиток здобувачів освіти, а також осередком спілкування і співпраці для місцевої громади.

Низка засадничих рішень в житті закладу, які не суперечать чинному законодавству, може ухвалюватися на засадах громадського самоврядування.

Вищим колегіальним органом громадського самоврядування в закладі є Загальношкільні збори, які скликаються за узгодженим шкільною спільнотою графіком, але не рідше одного разу на рік та формуються з уповноважених представників усіх учасників освітнього процесу або їхніх органів самоврядування.

Повноваження, принципи роботи, засади формування та напрями діяльності органів громадського самоврядування визначаються шкільною спільнотою та чинним законодавством.

Запорука плідної роботи громадського самоврядування в школі – максимальна залученість всіх членів спільноти та ефективна комунікація між ними. Канали комунікації у школі мають бути погоджені і зручними для всіх. Члени шкільної спільноти, мають мати можливість користуватися шкільним сайтом та/або месенджерами і сторінками в соцмережах, мають бути забезпечені зручними та зрозумілими для них формами комунікації і зворотного зв’язку на кшталт дошок оголошень у школі, скриньок.

Показником дієвості громадського самоврядування в школі є налагоджені механізми зворотного зв’язку.

Визначити ключові напрями роботи та ефективність громадського самоврядування в школі можна також за допомогою процедури самооцінки школи (внутрішній аудит), що проводиться за рішенням органів шкільного самоврядування. Самооцінка школи проводиться у вигляді опитування (анкетування) вчителів, батьків та учнів з подальшим коригуванням роботи шкільного самоврядування з урахуванням результатів опитування.

1. 2. Правила та регламенти

Життя школи має керуватися правилами, які визначені всіма, відомі і зрозумілі всім та прийнятні для всіх. Правила мають ґрунтуватись на загальнолюдських цінностях, принципах демократії і прозорості в ухваленні рішень, рівного доступ до всіх послуг, поваги до різноманіття культур.

Школа як спільнота може створити власні правила та документи внутрішнього розпорядку, що не суперечать чинному законодавству. Документами, які регулюють норми та правила поведінки і взаємодії всіх членів шкільної громади, можуть бути Етичний кодекс та/або Правила поведінки. Регуляційні документи мають бути публічними, всім відомими, загальнодоступними і сприйматися всіма учасниками освітнього процесу.

Регуляційні документи розробляються за участі всіх учасників освітнього процесу та членів колективу школи. Пропозиції акумулюються і обробляються за допомогою органів шкільного самоврядування або, за їхньої відсутності, за допомогою уповноважених осіб, потім узгоджуються та ухвалюються на Загальних зборах школи. Змінювати регуляційні документи або їхні частини можна за потреби через винесення пропозицій змін на Загальні збори школи та їхнього ухвалення.

Види регуляційних документів та їхній зміст кожна шкільна спільнота визначає самостійно. Серед питань, що відображені в регуляційних документах школи, можуть бути такі:

- етичні норми та правила поведінки;

- регламенти: порядок доступу батьків до школи і класів, порядок індивідуального позакласного спілкування з вчителями та класними керівниками, форми проведення першого і останнього дзвоника, батьківських зборів, наявність або відсутність дрес-коду для учнів та вчителів та інші.

Невід’ємною частиною правил та регламентів школи є порядок звернень і скарг у разі недотримання норм регуляційних документів та виникнення конфліктів, а також порядок їхнього розгляду та шляхи вирішення за такими рівнями:

І рівень - звернення до вчителя (класного керівника);

ІІ рівень - письмове звернення до адміністрації школи;

ІІІ рівень - письмове звернення до засновника закладу освіти або до відділу освіти, який діє від імені засновника.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ

В АВДІЇВСЬКІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ  I-III СТУПЕНІВ № 7

Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України , органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

1. Загальні правила поведінки:

- Учень приходить до  школи за 10 хвилин до початку занять,  займає своє робоче місце , готує все необхідне навчальне приладдя.

- Забороняється приносити на територію школи з будь-якою метою і застосовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики й інші одурманюючі засоби й отрути, а також токсичні речовини та пігулки.

- Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.

- Забороняється без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти зі школи та її території в урочний час.

- У разі пропуску занять учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які  їх заміняють)  причину відсутності на заняттях, а у разі пропуску більше трьох днів довідку з медичної установи.( під час пандемії ).

- Учень повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших.

- Учні бережуть майно школи, обережно ставляться як до своїх, так і до чужих речей, дотримуються чистоти та порядку на території школи.

- Учні, які знайшли загублені або забуті  речі, зобов’язані здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи  вчителю або  адміністрації школи.

- Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів у школі та за її межами.

- Забороняється вживати їжу, жувати гумку під час уроку.

- Учні можуть користуватися на уроках гаджетами лише для навчальної діяльності.

- Учень зобов'язаний виконувати всі домашні завдання , щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.

- На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний подавати щоденник.

- Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти та шкільне приладдя.  

2. Поведінка на уроках:

- Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.

- Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому й відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються уроку.

- Заняття у школі проводяться за кабінетною системою. За кожним учнем у кабінеті закріплено робоче місце. Учень відповідає за дотриманням в належному стані  майна на своєму робочому місці.

- Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу в учителя.

- Учень на уроці зобов'язаний виконувати навчальні вимоги вчителя.

- На запитання вчителя учень повинен відповідати чітко, виразно, зрозуміло.

- Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.

- На уроці учень має право звернутися до вчителя, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

- На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі в спортивній формі та взутті.

- Після дзвінка з уроку вчитель оголосить про закінчення занять.

- Учень має право в коректній формі відстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних  питань, які стосуються теми уроку.

- Учні зобов’язані знати та  дотримуватися правил техніки безпеки під час навчального процесу  та в позаурочний час.

3. Поведінка учнів на перервах і після уроків:

1. Під час перерви учень зобов'язаний:

- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу, якщо попросить учитель;

- учні на перервах знаходяться на своєму поверсі;

- дослухатися до порад чергового вчителя по поверху;

- при зустрічі з учителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються ;

- учням забороняється входити до вчительської без дозволу;

2. Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити на свій розсуд, але не повинен заважати іншим.

3. Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з метою безпеки (горище, підвал, кухня).

4. Під час перерв забороняється бігати по школі, по сходах, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

5. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями й іншими предметами, застосовувати фізичну силу.

6. У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.

7. Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

8. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя , адміністрації  за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

4. Поведінка учнів у їдальні:

- Під час харчування в їдальні належить дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог і поводитися пристойно.

- Учні повинні з  повагою ставитись до працівників їдальні.

- Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.

- Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поруч.

- Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.

- Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

- Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.

 

5. Рекомендації  до  зовнішнього вигляду  учнів:

- Учні повинні перебувати школі у змінному взутті. Стиль одягу - діловий, класичний. Для уроків фізичної культури, трудового навчання, хімії обов’язкова спеціальна форма.

- Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.

- Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.

- Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.

- На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковому одязі.

- На вечори, концерти учні обирають одяг за рекомендацією батьків та на свій розсуд.

6. Черговий по класу:

- Черговий по класу учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

- Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та дотриманням санітарних норм у навчальному кабінеті.

7. Прикінцеві положення:

1. Забороняється під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя та здоров'я самого себе та оточуючих.

2. За порушення цих Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;

- виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики;

- відшкодування батьками  завданої їхніми дітьми матеріальної шкоди.

3. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи та є обов’язковими для виконання на всій території закладу, а також під час усіх позакласних  заходів, що проводяться школою.

КОДЕКС ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ПЕДАГОГА

АВДІЇВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ

ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 7

Глава I. Загальні положення

1. Кодекс - це основні морально-етичні норми та правила соціальної поведінки, дотримуючись яких ми зміцнюємо високу репутацію школи, підтримуючи її авторитет і продовжуємо традиції попередніх поколінь вчителів і учнів.

2. Кодекс визначає основні принципи спільної життєдіяльності учнів, вчителів та працівників школи. Основними положеннями кодексу є шанобливе, ввічливе та дбайливе ставлення один до одного й до оточуючих, аспекти співпраці і відповідальності за функціонування школи.

3. Даний Кодекс педагогів визначає основні норми професійної етики, які:
- регулюють відносини між педагогами і учнями, а також іншими членами громадськості освітнього організації;
- захищають їх людську цінність і гідність;
- підтримують якість професійної діяльності педагогів і честь їх професії;
- створюють культуру освітньої організації, засновану на довірі, відповідальності й справедливості.
4. Кодекс поширюється на всіх педагогів школи.
5. Керівник, рада школи, адміністрація школи,  вчителі та інші працівники школи, батьки повинні дотримуватися даного Кодексу.
6. Кодекс є документом, відкритим для ознайомлення всіх учасників навчально-виховного процесу (дітей, батьків, педагогів). Зміст Кодексу доводиться до відома педагогів на педраді, батьків - на батьківських зборах, дітей - на класних годинах. Прибулі учасники освітнього процесу обов'язково знайомляться з даним документом.
7. В основу Кодексу закладені наступні принципи: людяність, справедливість, професіоналізм, відповідальність, терпимість, демократичність, партнерство та солідарність.
Глава II. Основні норми поведінки педагога
1.Профессіональная етика педагога вимагає покликання, відданості своїй роботі та почуття відповідальності при виконанні своїх обов'язків.
2.Педагог підтримує високий рівень своєї педагогічної кваліфікації, віддає знання, досвід справі примноження наукових досягнень  школи.
3.Педагог вимогливий по відношенню до себе і прагне до самовдосконалення. Для нього характерні самоспостереження, самовизначення та самовиховання. Педагог ніколи не повинен втрачати почуття міри та педагогічного такту. 
4.Педагог займається самоосвітою, підвищенням кваліфікації та пошуком найкращих методів роботи. Педагог постійно піклується про культуру своєї мови та спілкування.
5.Педагог несе відповідальність за якість і результати довіреної йому педагогічної роботи - освіти підростаючого покоління.
6.Педагог несе відповідальність за фізичний, інтелектуальний, емоційний і духовний розвиток дітей, залишених під його наглядом, пропагандує здоровий спосіб життя.
7.Педагог сприяє науковому зростанню осіб, які отримують освітні послуги, а також придбанню ними навичок доброчесного проведення  наукових досліджень.

8.Педагог завжди має бути прикладом для учнів в культурі поведінки, зовнішньому вигляді, у відповідальному ставленні до праці, навчання, науки тощо.

9.Педагог утримується від нецензурних висловів, підвищення голосу, надання учням прізвиська, демонстративного спотворювання їхніх імен та прізвищ, в'їдливих зауважень учням, публічного обговорення особистого життя учнів або їхніх особистих недоліків без їхньої згоди.
10.Педагог не виганяє учнів із класу під час навчальних занять (у разі коли учень порушує дисципліну – запрошувати на заняття директора чи заступників директора).
11.Педагог несе відповідальність за доручені йому адміністрацією функції й довірені ресурси.
12.Педагог дотримується трудової дисципліни, утримується від використання мобільних засобів зв'язку під час навчальної діяльності.
13.Своєю поведінкою педагог підтримує й захищає історично сформовану професійну честь педагога, не обговорює з учнями своїх колег.
14.Педагог передає молодому поколінню національні та загальнолюдські культурні цінності, бере посильну участь у процесі культурного розвитку, не з'являється на навчальних заняттях, громадських заходах, що     проводяться школою та містом у нетверезому/наркотичному стані.
15.У спілкуванні зі своїми учнями й у всіх інших випадках педагог шанобливий, ввічливий і коректний. Він знає і дотримується норм етикету.
16.Авторитет педагога ґрунтується на компетенції, справедливості, такті, умінні піклуватися про своїх учнів.
17.Педагог виховує на своєму позитивному прикладі, він уникає моралізаторства, не поспішає засуджувати й не вимагає від інших того, що сам дотримуватися не в силах.
18.Педагог має право на недоторканність особистого життя, проте обраний ним спосіб життя не повинен завдавати шкоди престижу професії, заважати виконанню професійних обов'язків.
19.Педагог дорожить своєю репутацією.
20.Педагог є чесною людиною й строго дотримується законодавства України. З професійною етикою педагога не поєднується отримання хабара.




Глава III. Взаємини педагога з іншими особами
1. Спілкування педагога з учнями
1.1.Педагог сам вибирає відповідний стиль спілкування з учнями, заснований на взаємній повазі.
1.2.Вимогливість педагога по відношенню до учня позитивна, є стрижнем професійної етики вчителя і основою його саморозвитку.
1.3.Педагог вибирає такі методи роботи, які заохочують в його учнях розвиток позитивних рис: самостійність, ініціативність, відповідальність, самоконтроль, самовиховання, бажання співпрацювати та допомагати іншим.
1.4.Педагог використовує партнерство як форму стосунків між вчителями й учнями, співпрацює у вирішенні питань навчання, відпочинку, побуту, морально підтримує та стимулює учнівські ініціативи.
1.5.При оцінці поведінки й досягнень своїх учнів педагог прагне зміцнювати їх самоповагу та віру в свої сили, показувати їм можливості вдосконалення, підвищувати мотивацію навчання, чесно й об'єктивно оцінювати знання, вміння та навички осіб, які     отримують освітні послуги.
1.6.Педагог не розголошує стороннім особам інформацію, що стосується учнів, дані про їх успішність та особисті відомості, отримані   в ході індивідуального спілкування.
1.7.Педагог є неупередженим, однаково доброзичливим і прихильним до всіх своїх учнів. Прийнявши необґрунтовано занижені для учня оціночні рішення, педагог повинен намагатися негайно виправити свою помилку.

1.8.При оцінці досягнень учнів у балах педагог прагне до об'єктивності та справедливості. Неприпустимо тенденційне заниження або завищення оціночних балів для штучної підтримки видимості успішності й виправлення помилок учнів під час письмових робіт та контрольних перевірок. Не змінює критерії оцінювання у ході підсумкового контролю, керуючись власним настроєм чи переносити на одних учнів своє ставлення чи невдоволення від інших.

1.9.Педагогу забороняється повідомляти іншим особам довірену особисто йому учнем інформацію, за винятком випадків, передбачених законодавством.
1.10.Педагог не зловживає своїм службовим становищем, не може використовувати своїх учнів, вимагати від них будь-яких послуг.

1.11.Педагог не вимагає і не приймає матеріальних цінностей або послуг за виставлення оцінок учням, навчаються, чи за полегшене проходження ними процедур контролю знань, умінь і навичок.

1.12.Педагог не має права вимагати від свого учня винагороди за свою роботу, в тому числі й додаткову. Якщо педагог займається приватною практикою, умови винагороди за працю повинні бути узгоджені на початку роботи і закріплені договором.
1.13.Педагог терпимо ставиться до релігійних переконань і політичних поглядів своїх вихованців. Він не має права нав'язувати учням свої погляди, інакше як шляхом дискусії.
1.14.Педагог не вчиняє дій, які можуть бути кваліфіковані як вербальна або фізична агресія щодо осіб, які навчаються, залякування, переслідування.
1.15.Педагог має право користуватися різними джерелами інформації. При відборі і передачі інформації учням педагог дотримується принципів об'єктивності, придатності і пристойності. Тенденційне перекручення інформації або зміна її авторства неприпустимо.
1.16.Педагог може на свій розсуд вибрати вид виховної діяльності й створювати нові методи виховання, якщо вони з професійної точки зору придатні, відповідальні та пристойні.
2. Спілкування між педагогами.

2.1.Взаємовідношення між педагогами ґрунтуються на принципах колегіальності, партнерства й поваги. Педагог захищає не тільки свій авторитет, але й авторитет своїх колег. Він не принижує своїх колег в присутності учнів або інших осіб, не вчиняє дії, які кваліфікуються як образа, залякування, переслідування, вторгнення в приватне життя, не поширює неправдиву й компрометуючу інформацію про колег; не допускає дискримінації колег на підставі соціального статусу.

2.2.Педагог як зразок культурної людини завжди зобов'язаний вітатися зі своїм колегою, прояв іншої поведінки може розглядатися як неповага до колеги. Зневажливе ставлення неприпустимо.
2.3.Педагоги уникають необґрунтованих і скандальних конфліктів у взаєминах. У разі виникнення розбіжностей вони прагнуть до їх конструктивного вирішення. Якщо ж педагоги не можуть прийти до спільного рішенням (згоди) у ситуації, що виникла, то одна зі сторін має право направити директору школи прохання допомогти розібрати дану ситуацію.
2.4.Педагоги намагаються уникати конкуренції, що заважає їх партнерству при виконанні спільної справи. педагогів об'єднують взаємовиручка, підтримка, відкритість і довіра.
2.5.Переслідування педагога за критику суворо заборонено, критика в першу чергу, повинна бути внутрішньою, тобто вона повинна висловлюватися в освітній організацій між педагогами, висловлювати її слід віч-на-віч, а не за очі. Не повинно бути місця пліткам. Співробітники при виниклих конфліктах не мають права обговорювати робочі моменти і переходити на особистості із зазначенням посадових повноважень, обговорювати життя своєї організації за межами школи, в тому числі й в соціальних мережах Інтернет. Якщо таке буде виявлено, то адміністрація має право викликати на Особливу педраду «порушника» (педагога, учня, співробітника, батька), викритого в цій протиправній дії і притягнути його до певної дисциплінарної відповідальності.
2.6.Допустимі і навіть вітаються позитивні відгуки, коментарі та реклама педагогів про школу за межами навчального закладу, а саме: на науково-практичних конференціях, наукових засіданнях, майстер-класах за межами школи.
2.7.Критику слід оприлюднити тільки в тих випадках, якщо на неї немає реагування, якщо вона провокує переслідування з боку адміністрації або у випадках виявлення злочинної діяльності. Критика, спрямована на роботу, рішення, погляди і вчинки колег або адміністрації, не повинна бути принизливою, вона зобов'язана бути обґрунтованою, конструктивною, тактовною, необразливою, доброзичливою. Найважливіші проблеми та рішення в педагогічному житті обговорюються й приймаються на відкритих педагогічних дискусіях.
3. Взаємовідносини з адміністрацією
3.1.Кодекс професійної етики педагога базується на принципах свободи слова і переконань, терпимості, демократичності і справедливості. Адміністрація школи робить все можливе для повного розкриття здібностей і вмінь педагога як основного суб'єкта освітньої діяльності.
3.2.У школі дотримуються культури спілкування, що виражається у взаємній повазі, доброзичливості та умінні знаходити спільну мову. Відповідальність за підтримання такої атмосфери несе керівник школи.
3.3.Адміністрація школи терпимо ставиться до різноманітності політичних, релігійних, філософських поглядів, смаків і думок, створює умови для обміну поглядами, можливості домовитися й знайти спільну мову. Різні статуси педагогів, кваліфікаційні категорії й обов'язки не повинні перешкоджати рівноправному вираженню всіма педагогами своєї думки й захисту своїх переконань.
3.4.Адміністрація не може дискримінувати, ігнорувати або переслідувати педагогів за їхні переконання або на підставі особистих антипатій. Відносини адміністрації з кожним з педагогів ґрунтуються на принципі рівноправності.
3.5.Адміністрація не може вимагати або збирати інформацію про особисте життя педагога, не пов'язане з виконанням ним своїх трудових обов'язків.
3.6.Оцінки й рішення керівника закладу повинні бути неупередженими та ґрунтуватися на фактах і реальних заслугах педагогів, а не на анонімних або  неперевірених даних.
3.7.Педагоги мають право отримувати від адміністрації інформацію, яка має значення для роботи школи. Адміністрація не має права приховувати або тенденційно перекручувати інформацію, яка може вплинути на кар'єру педагога і на якість його праці. Важливі для педагогічної спільноти рішення приймаються в організації на основі принципів відкритості та спільної участі.
3.8.Педагоги школ з повагою ставляться до адміністрації, дотримуються субординації і при виникненні конфлікту з адміністрацією намагаються її вирішити з дотриманням етичних норм. 
3.9. Педагоги та адміністративні працівники повинні дбайливо й обґрунтовано витрачати матеріальні та інші ресурси. Вони не мають права використовувати майно школи (приміщення, меблі, телефон, телефакс, комп'ютер, копіювальну техніку, інше обладнання, поштові послуги, транспортні засоби, інструменти та матеріали), а також свій робочий час для особистих потреб. 
4. Стосунки з батьками та опікунами учнів
4.1.Консультація батьків з проблем виховання дітей - найважливіша частина діяльності педагога. Він усуває причини конфліктів на основі етичних принципів, прийнятих в школі.
4.2.Педагог не розголошує висловлену дітьми думку про своїх батьків 
4.3.Педагоги повинні доброзичливо спілкуватися з батьками учнів; не мають права спонукати батьківські комітети організовувати для педагогів частування, привітання тощо.
4.4.Відношенія педагогів з батьками не повинні впливати на навчальні досягнення учнів.
4.5.На ставлення педагогів з учнями і на їх оцінку не повинна впливати підтримка, що надається їх батьками або опікунами школі.
4.6.Керівник школи або педагог може прийняти від батьків учнів будь-яку безкорисливу допомогу, призначену школі. Про надання такої допомоги необхідно довести до відома громадськість і висловити публічно подяку.

5. Взаємозвязок з громадкістю
5.1.Педагог є не тільки вчителем, тренером і вихователем дітей, а й громадським просвітителем, хранителем культурних цінностей, порядною, освіченою людиною.

5.2.Педагог з повагою і пошаною ставиться до культурної спадщини своєї країни  і сприяє її збереженню та примноженню; не допускає зневажливих висловлювань і будь-яких компрометуючих дій по відношенню до символів державності України та інших держав. Усвідомлюючи себе громадянином багатонаціональної держави, з          повагою ставиться до всіх національних культур.

5.3.Педагог намагається внести свій вклад у коректну взаємодію всіх груп спільноти. Не тільки в приватному, а й у суспільному житті педагог уникає чвар, конфліктів, сварок. 
5.4.Педагог добре розуміє та виконує свій громадянський обов'язок і соціальну роль, бере активну участь у житті держави, користуючись своїм правом обирати і бути обраним.
5.5.Педагог має право відкрито (в письмовій або усній формі) висловлювати свою думку про шкільну, міську або державну політику в сфері освіти, а також про дії учасників освітнього процесу, проте його твердження не можуть бути зловмисними й образливими.
5.6.Педагог не має права оприлюднювати конфіденційну службову інформацію.

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ЕТИКИ БАТЬКІВ

(АБО ОСІБ, ЯКІ ЇХ ЗАМІНЮЮТЬ)

ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

В АВДІЇВСЬКІЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ І-ІІІ СТУПЕНІВ №7

Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.

Батьківські права та обов’язки визнаються за особами, відносно яких достеменно відомо, що вони є батьком або матір’ю дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:

  1. У ставленні до дитини:
  • поважати дитину;
  • батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини;
  • постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
  • поважати гідність дитини, виховувати почуття доброти, милосердя, виховувати ставлення до державної та рідної мов, сім’ї, до народних традицій та звичаїв;
  • готувати її до самостійного життя;
  • виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
  • слідкувати, щоб зовнішній вигляд дитини завжди був охайним.
  • сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
  • виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини;
  • не допускати будь-яких форм приниження честі та гідності, фізичного та психічного насильства, нецензурної, лайливої мови, проявів дискримінації особи за віковою, статевою, расовою, соціальною, національною, релігійною та іншими ознаками;

  1. У ставленні до вчителів, інших працівників закладу освіти:
  • не з'являтися у закладі освіти під час навчального процесу, святкових та громадських заходів, що проводяться у закладі  в нетверезому/наркотичному стані;
  • утримуватись від нецензурних висловів, підвищення голосу, демонстративного спотворювання їхніх імен та прізвищ, в'їдливих зауважень учням, публічного обговорення особистого життя учнів, однокласників або їхніх особистих недоліків зі своє дитиною;
  • при зустрічі вітатися з педагогічними працівниками та  співробітниками закладу освіти;
  • не перешкоджати ходу навчального процесу;
  • сприяти прагненню дитини  отримувати глибокі знання у відповідній галузі;
  • контролювати  відвідування дитиною закладу освіти , не допускати  пропусків занять дитиною без поважної причини;
  • сприяти участі дитини у житті школи та класу;
  • взаємовідносини між батьками, працівниками закладу  та адміністрацією повинні ґрунтуватися на взаємоповазі і праці, а також на загальноприйнятих нормах етики і безконфліктного пошуку компромісу;
  • не вчиняти дій, які кваліфікуються як переслідування, вторгнення у приватне життя учителів та співробітників закладу, не допускати в спілкуванні з ними грубості, фамільярності, висловлювань, які принижують їх честь і гідність;
  • не поширювати неправдивої та компрометуючої інформації про вчителів  і співробітників між собою та у засобах масової інформації;
  • поважно ставитися до традицій, історії, символіки Авдіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7;

3. У ставленні до себе:

  • бути завжди прикладом для дитини в культурі поведінки, зовнішньому вигляді, у відповідальному ставленні до праці та навчання;
  • дотримуватись особистої гігієни та намагатися підтримувати себе в хорошій фізичній формі, вести здоровий спосіб життя;
  • пропагувати здоровий спосіб життя;
  • боротися зі шкідливими звичками (палінням, вживанням алкоголю, наркотиків) як власними, так і інших членів родини;
  • пам'ятати правила етикету;
  • не допускати будь-яких форм приниження честі та гідності, фізичного та психічного насильства, нецензурної, лайливої мови, проявів дискримінації особи за віковою, статевою, расовою, соціальною, національною, релігійною та іншими ознаками;
  • з повагою та пошаною ставитися до культурної спадщини своєї країни й сприяти її збереженню та примноженню;
  • не допускати зневажливих висловлювань і будь-яких компрометуючих дій по відношенню до символів державності України та інших держав;
  • усвідомлювати себе громадянином багатонаціональної держави, з повагою ставитися до всіх національних культур.

  1. Відповідальність

За порушення зазначених обов’язків батьки притягуються до відповідальності. До них можуть бути вжиті наступні заходи:

  • усне попередження;
  • письмове попередження;
  • написання подання у служби міста про виявлені порушення, за які вони будуть притягуватись до адміністративної відповідальності;
  • написання подання у служби міста про серйозні  порушення, що загрожують життю та здоров’ю дітей, за які передбачено кримінальну відповідальність та позбавлення батьківських прав;
  • неповага до всіх працівників, інших батьків та здобувачів освіти закладу розцінюється як порушення прав людини, що веде до відповідальності згідно з діючим законодавством України.

1.3 Принципи фінансування та співфінансування

Фінансова діяльність шкільної спільноти ґрунтується на принципах відкритості, зрозумілості і прозорості. Співучасть батьків у фінансових витратах школи є добровільною та може бути спрямована переважно на цільові проекти, що знайшли підтримку більшості класної або шкільної спільноти.

Державне фінансування

«Заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із

зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством».

частина 3 ст. 30 Закону України  «Про освіту»

Всі члени шкільної спільноти мають вільний доступ до інформації про бюджет школи. Адміністрація школи зобов’язана раз на рік оприлюднювати фінансовий звіт з надходженнями та видатками, в якому відображено: обсяг фінансування, передбачений на школу в поточному році, скільки і на яку суму подано запитів до місцевої влади, скільки отримано, який дефіцит (якщо він є) і на що бракує коштів (якщо так сталося).

Річний кошторис є складовою плану розвитку школи, який складає адміністрація. Раз на рік директор школи проводить публічне звітування за річним планом, до якого входить і фінансове звітування, та презентує план розвитку школи на наступний рік, а також очікувані фінансові потреби.

Співфінансування силами батьків є частиною кошторису школи і відображається в звіті у графі “надходження”. Гроші приймаються виключно в безготівковій формі та надходять на спецрахунок школи. Якщо батьки вирішили передати школі будь-які матеріальні цінності, вони мають бути взяті на облік за актом приймання-передачі і визначена їхня балансова вартість.

Подання адміністрацією школи недостовірної інформації у фінансовому звіті карається штрафом згідно з чинним законодавством. Питання щодо кошторису та фінансового звіту вирішуються через звернення до адміністрації школи або районного департаменту (управління) освіти.

Співфінансування силами батьків

«Батьки за власною ініціативою та на добровільних засадах можуть надавати закладу освіти благодійну допомогу відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації»

частина  4  ст.  24  проекту  Закону  України  ―Про  повну  загальну  середню освіту‖

Співфінансування силами батьків здійснюється за принципами:

  • добровільності;
  • конфіденційності;
  • прозорої та системної звітності.

Основою співфінансування силами батьків можуть стати цільові проекти, гроші на які збираються за принципом відкритого оголошення. Проект може оголосити адміністрація школи, вчитель, батьки або учні. Проект виноситься на розгляд спільноти (класу або школи) і реалізується, якщо отримує належне фінансування на добровільних засадах. Кожен з членів батьківської спільноти самостійно вирішує, чи бажає фінансово підтримати проект і також самостійно визначає розмір своєї фінансової участі. Обов’язковою умовою такого співфінансування є оприлюднення переліку потреб та їхньої вартості.

Батьки мають можливості контролювати та перевіряти реальні потреби школи в їхньому співфінансуванні. Наявність або відсутність грошей на рахунку школи або засновника можна перевірити через запит на публічну інформацію до засновника та відкриті реєстри. Перевірити адекватність тендерних закупівель можна через сайт ProZorro. Перевірити, чи потреба у співфінансуванні силами батьків певних речей (мийних засобів, фарби тощо) дійсно існує, батьки можуть, ініціювавши інвентаризаційну перевірку і створивши відповідну комісію, що перевірить фактичну наявність або відсутність речей, на закупівлю яких пропонується співфінансування.

РОЗДІЛ 2. Підвищення ефективності освітнього процесу

Освітній процес має бути спрямований на всебічний розвиток та подальшу успішну самореалізацію учня - як особистості, громадянина і фахівця.

Класно-урочна діяльність

«Педагогічні працівники мають право на:

  • академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;
  • педагогічну ініціативу;
  • розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання». (Частина 1 ст.54 Закону України «Про освіту»)

Посилаючись на цю норму закону, вже сьогодні в межах чинного Держстандарту можливо:

  • відпрацьовувати механізми відповідальності, навичок комунікації та роботи в команді за допомогою навчання через проекти;
  • подавати загальношкільні, класні або індивідуальні заявки на освітні, соціальні та культурні гранти;
  • у межах Типового робочого плану колективно обирати предмети варіативного складника освітньої програми з урахуванням запитів більшості або профорієнтаційних перспектив;
  • використовувати на уроках та під час підготовки до них онлайн- навчання;
  • залучати батьків до організації майстер-класів та лекцій про різні спеціальності, а також екскурсій на виробництво, в офіси тощо;
  • шукати можливості для отримання якомога ширшої інформації про сучасні професії та соціальні компетентності.

Оцінювання навчальних досягнень

Важливою умовою ефективності освітнього процесу є неупереджене, прозоре та зрозуміле оцінювання.

Критерії оцінювання усних та письмових відповідей, контрольних, самостійних робіт, рефератів, проектів тощо є прозорими, справедливими та зрозумілими для всіх. Затверджені МОН критерії оцінювання, сформульовані недвозначно та простою зрозумілою мовою, мають бути вивішені в класах, на інформаційній дошці в школі, на сайті школи тощо. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їхніх навчальних досягнень сприяє реалізації компетентнісного підходу навчання.

Позаурочна діяльність

Позаурочна діяльність має бути спрямована на всебічний розвиток учнів, зокрема емоційного інтелекту, ініціативності та творчості. Участь у позаурочній діяльності є добровільною.

Всі учні можуть спробувати себе у музичних, мистецьких або сценічних видах діяльності, які не передбачають конкуренції та екзаменів, або в творчих видах діяльності, які передбачають виправдану та конструктивну конкуренцію. Учні можуть придумувати власні творчі конкурси та ігри без залучення дорослих. Форма і зміст таких заходів обираються та плануються спільно з учнями. Головним критерієм участі в заході є бажання учня.

Позаурочна діяльність членів шкільної спільноти спрямована на налагодження і укріплення партнерських зав’язків між членами спільноти: батьками, вчителями та дітьми. Вітається і заохочується будь-яка спільна діяльність батьків і дітей, батьків і вчителів, вчителів і дітей та усіх разом: наставництво старшокласників над учнями молодших класів, «школа для батьків» під керівництвом учителів або адміністрації школи, гуртки, лекції та інша освітня активність для вчителів та батьків, спільне проведення дозвілля, екскурсії тощо.

У позаурочний час учні можуть відвідувати різні гуртки та брати участь в олімпіадах з навчальних предметів; це має здійснюватись за бажанням учня. Вчитель, який запропонував учню взяти участь в олімпіаді, повинен, у разі бажання учня, допомогти йому підготуватися до олімпіади. Успішна участь в олімпіадах не є обов’язком учнів; будь-який результат на олімпіаді або відмова від участі в ній не можуть бути причиною засудження чи покарання з боку вчителя або адміністрації школи.

Запорукою добровільної участі в позаурочній діяльності є її відкрита програма та наявність річного плану роботи. Графік загальношкільних учнівських заходів обговорюється та оголошується заздалегідь на кожен семестр. В кінці кожного року учні та батьки можуть вносити свої пропозиції на наступний рік та брати участь у складанні перспективного плану.

Механізмом перевірки ефективності позаурочної діяльності в школі може бути процедура самооцінки школи (внутрішній аудит), що проводиться за допомогою опитування (анкетування) вчителів, батьків та учнів з подальшим коригуванням роботи з урахуванням результатів анкетування.

РОЗДІЛ 3. БЕЗПЕКА В ШКОЛІ

Школа має бути безпечним середовищем для всіх учасників освітнього процесу — усі учасники дбають, щоб воно було таким для кожного. Безпечне середовище складається як з фізичної, так і з психологічної безпеки.

3. 1. Безпечне та комфортне психосоціальне середовище

Правила та регламенти взаємодії учасників освітнього процесу мають передбачати комфортне психологічне середовище для всіх і кожного. Всі учасники освітнього процесу підтримують дружню, заохочувальну і комфортну атмосферу в школі та в освітньому просторі, ставляться один до одного з повагою.

Під час перебування в школі вчителі повинні мати простір та час для психологічного відпочинку. В школі має бути створений простір для психологічного розвантаження та відпочинку учнів.

В разі потреби в школі має бути забезпечено надання психологічних консультацій та психосоціальної підтримки для учнів. Служба шкільного психолога має бути забезпечена організаційними можливостями для ефективної роботи. Необхідне виділення окремого кабінету для роботи шкільного психолога та організація умов для подання анонімних і непублічних звернень та скарг – наприклад, окрема скринька для листів

Інструментом вимірювання рівня психосоціального комфорту в школі може стати анкетування всіх учасників освітнього процесу (внутрішній авдит)

Проблеми з порушенням правил дружності та взаємоповаги в школі вирішуються на рівні адміністрації школи; наступною інстанцією можуть бути Загальні збори школи. В разі необхідності для вирішення конфліктів можна звернутись до правоохоронних органів та/або освітнього омбудсмена.

Порядок реагування на прояви психологічного насильства та булінг передбачено в низці законів України.

3.2. Сприятливе фізичне середовище

Задоволення в шкільному середовищі на належному рівні основних потреб людини (зокрема і фізіологічних, соціальних та потреб в безпеці) є обов’язковим елементом освітнього процесу.

Серед основних потреб можна виділити такі:

    • вільний доступ до свіжого повітря. Школа має забезпечити можливість прогулянок дітей на шкільному подвір’ї під час перерв та наявність свіжого повітря в класах під час занять;
    • вільний доступ до питної води;
    • вільний доступ до туалету. Шкільні туалети мають відповідати потребам людини в повазі до її гідності та гігієнічним нормам. Туалети мають бути облаштовані індивідуальними кабінками з дверима, що закриваються, сучасними сантехнічними системами, забезпечені туалетним папером, милом та водою для миття рук;
    • доступну якісну їжу. В школі має бути організовано гаряче харчування. Одним з критеріїв вибору оператора, що організує роботу шкільної їдальні, має стати надання сучасного, збалансованого і корисного харчування;
    • забезпечення надання домедичної допомоги в разі потреби;
    • прямі норми щодо необхідності задоволення перелічених та інших потреб передбачені низкою підзаконних актів та регуляційних документів. Порушення цих норм веде до адміністративного покарання в межах чинного законодавства.

Сторони погодились про наступне:

Організаційні основи взаємодії Сторін

  1. З метою реалізації положень цього Меморандуму проводитимуться робочі наради за участі представників обох Сторін.
  2. Цей Меморандум не накладає ніяких фінансових чи майнових зобов’язань на жодну із Сторін. У разі виникнення такої потреби Сторони можуть укласти окремі договори.

Умови співпраці. Сторони зобов’язуються:

    • поважати інтереси і права один одного, неухильно дотримуватися обов’язків в рамках Конституції України, чинних Законів України, міжнародних нормативно-правових документів, що регламентують права й обов’язки дітей, Статуту закладу освіти, Положення «Про академічну доброчесність»;
    • визнавати одне одного як партнерів в організації освітнього процесу, позашкільного та громадського життя, дозвілля й оздоровлення учнів, фінансовій, соціальній, інформаційній підтримці закладу освіти;
    • створення сприятливого середовища для здобуття якісної освіти кожним учнем закладу освіти;
    • забезпечувати активну участь сторін у виконанні річного плану роботи закладу освіти, ініціювати та підтримувати всі форми співпраці педагогів, учнів, батьків;
    • сприяти створенню безпечних для життя та здоров’я психічно комфортних умов учням, батькам, вчителям у навчанні, вихованні й педагогічній діяльності; виявляти та піддавати критиці будь-які прояви приниження гідності, утиску, відмови у задоволенні законних вимог учасників освітнього процесу; вимагати вирішення конфлікту у законний спосіб;
    • будь-яке рішення, що стосується всіх або одного з партнерів і має вплив на їхні інтереси, приймати тільки шляхом взаємних консультацій, переговорів та узгоджень;
    • постійно інформувати сторони про свою діяльність, про прийняті рішення та їх наслідки.

Сторони домовляються:

    • спільно планувати роботу закладу освіти на навчальний рік;
    • змінювати і доповнювати умови угоди тільки за спільною згодою сторін

Прикінцеві положення

  1. Контроль за виконанням цього Меморандуму проводиться сторонами, що його підписали.
  2. Цей Меморандум діятиме з моменту його   підписання Сторонами до _____________
  3. Сторони забезпечать максимальну прозорість та відкритість своїх відносин у рамках реалізації положень цього Меморандуму. При цьому Сторони повинні в розумних межах докладати всіх зусиль для захисту інформації, що носить конфіденційний характер та ідентифікована будь-якою із Сторін як така, від розголошення будь-яким третім особам.
  4. Будь-які зміни та доповнення до цього Меморандуму вносяться за погодженням Сторін, викладаються в окремому документі та підписуються уповноваженими представниками Сторін.

Директор

Авдіївської ЗОШ №7

Людмила  СІЛІНА

_______________

«       » ________         2021

Голова громадської батьківської організації

Анна Бобир

_______________

«       » ________         2021

Президент учнівського самоврядування

Дарина  Скуратович

__________________

«     »____________2021

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.